Žydiškosios Lietuvos širdis Ukmergė-Kėdainiai-Šeduva

Žydų istorija Lietuvoje neapsiriboja tik Vilniumi ar Kaunu, ji kur kas gausesnė –spalvingesnė ir įdomesnė nei gali atrodyti Jums. Todėl kviečiu į dienos kelionę po Lietuvos žydiškosios istorijos centrą – Ukmergė (Wilkomir) – Kėdainiai (Keydan) – Šeduva (Shadeve).

Maršrutas

Visa diena

Kelionę pradedame iš Vilniaus ir vykstame pažinti Ukmergę, kur žydai apsigyveno dar nuo XVII a. Vienas svarbiausių žydų miestų ir prekybine ir istorine prasme.Sužinosite,kodėl būtent  žydai šiame mieste vystė savo amatus ir prekybą, kur ir kuo prisidėjo Chaimas Frenkelis. Kodėl Ukmergė svarbi žydams? Aplankysime  buvusias žydų kapines 

"Talmud Tora” religinę mokyklą, Rozenbliumo žydų našlaičių namus, Didžiają sinagogą, dokumentuose pirmą kartą minimą dar 1721 m. Ukmergėje yra išlikusios mikvės – ritualinės pirties, liekanos. Taip pat  ir kitas buvusias Ukmergės sinagogas bei žydų kvartalą su istoriniais namais. Aplankysime trečią pagal dydį Holokausto vietą – Pivonijos mišką kuriame nužudyta virš 10 000 šio krašto žydų ir žinoma senasias kapines.

Toliau vyksime į garsiuosius Kėdainius.Kėdainių sinagogų kompleksas, buves Kėdainių getas ir žydų namai, ješiva kurioje studijavo Vilniaus Gaonas. Kėdainių žydų istorija ir svarba Lietuvai. Buvusios žydų kepyklos, parduotuvės, vaistinės. Kėdainių žydų Holokausto memorialas.

Iš Kėdainių vykstame į Šeduvą.

Kas sieja Šeduvą ir Izraelio ministrą pirminink? Kaip atrodo tikrasis žydiškasis štetlas. Paminklas štetlo žydams. Vienos geriausiai sutvarkytų ir prižiūrimų žydų kapinių Lietuvoje.

Šeduvos žydų Holokausto vieta. Pietūs “Šeduvos malūne”. Kaina asmeniui apie 10-15eur už maistą. Kelionė namo į Vilnių (2.5 val).

Grįžimas į Vilnių.

 

Vykstame komfortabiliu MB SPRINTER.

Kaina priklauso nuo keliautojų skaičiaus

1-4 asmeniui 300
5-19 pasiteiraukite dėl kainos

Atsiliepimai

R.L.

Kultūrinis ir istorinis Lietuvos žydų paveldas

Rasa Levickaitė

Gidas Marius Galadauskas savo pasakojimais užkerėjo mus ir keturios valandos praskriejo kaip akimirka Sušalę į ragą nepasidavėm – gidas Marius Galadauskas savo pasakojimais užkerėjo mus ir keturios valandos praskriejo kaip akimirka. O mirtis ir džiaugsmas visada šalia… Teminė žydiškojo Vilniaus istorijos ir kultūros kelionė per laiką yra būtinybė kiekvienam vilniečiui ir miesto svečiui. Rekomenduoju.

M.B.

Milda Beniušienė

Man labai patiko ekskursija ir visas turinys. Atrodo, gyveni Vilniuje, vaikštai Senamiesčio gatvėmis, kuriose tiek visko būta, ir atrandi tas vietas iš naujo, pradedi žiūrėt visai kitomis akimis į tuos objektus, pastatus, kurie mena istoriją. Tai labai intelektuali ekskursija, matyti, kad gidas tikrai išmano, domisi tuo, ką pasakoja ir myli savo darbą. Linkiu didelės sėkmės. Mielai sudalyvaučiau ir kitose ekskursijose.

A.R.

Andrius Rudzkis

Kadangi mūsų įmonė didžiąją produkcijos dalį eksportuoja, sulaukiame daug užsienio svečių, užsakovų vizitų. Jau daug metų kaip naudojamės Mariaus paslaugomis. Visada puktualus, viską suplanuoja iki menkiausių detalių. Komfortiškas transportas, puiki nuotaika ir atmosfera turų metu, profesionalus ir gylus istorijos, architektūros išmanymas ir perteikimas. Klientai grįžta su puikiais įspūdžiais ir dėkingumu. Išskirčiau Marių kaip savo srities profesionalą, randantį artimą kontaktą su bet kuriuo klientu. Drįsčiau teigti, kad tai geriausias gidas Lietuvoje.

D.F.

Dovilė Filmanavičiutė

Labai kviečiu jus visus eiti su Marium, kol jis dar su mumis eina Vaikščiot išėjau su gidu Marium Galadausku. Jis išrinktas geriausiu judaistikos gidu, dirba su visu regionu, su garsiausiais ir turtingiausiais žydais, bet kadangi šiemet su įvažiuojamuoju turizmu liūdna, eiti į miestą su Marium turim prabangą ir mes. Jo žinios ir jų gylis bei plotis yra tiek wow, kad aš turbūt sapnuosiu dar ne vieną dieną. Marius veda Vilniumi vis įterpdamas literatūros, kino, savo pribloškiančių pažinčių detalių. Žino tiek daug, kad ko paklausi – tą gausi. Daug vakar dalykų smaugė – žydiškas Vilnius labai turtingas, bet dar labiau skaudantis, kad mes visi apsimetam, jog čia nieko nebuvo, nieks čia negyveno. Aš tiek dalykų į užrašinę prisižymėjau, kad man medžiagos gūglinimui iki metų galo užteks. Ir labai kviečiu jus visus eiti su Marium, kol jis dar su mumis eina.

A.K.

Kultūrinis ir istorinis Lietuvos žydų paveldas

Audra Kondrotė

Jei sienos prabiltu…Tačiau kai prabyla Marius Galadauskas, tai net ir sienos suklūsta, kiek daug jis gali papasakoti apie žydiška Vilniaus pusę. Turbūt kitaip ir negali būti, nes vakar pusketvirtos valandos vaikščiojau po žydišką Vilnių, o kad mažai nepasirodytų, dar apie ortodoksus panaršiau iki vidurnakčio.

Jums taip pat gali patikti

Apžvalginė ekskursija po Vilniaus Senamiestį

Jeigu Jūs turite svečių, kurie yra pirmą kartą Vilniuje arba Jūsų įmonės svečiai norėtų apžvalginės ekskursijos po Vilniaus Senamiestį tuomet kviečiu užsisakyti šią ekskursiją.

Panemunės pilys ir miesteliai - mažoji Lietuva

Šį pavasarį – rudenį kviečiu Jus į isimintiną kelionę kupiną autentiškų miestelių ir vaizdingų kraštovaizdžių.

Pateikite užklausą!

+370 612 32230