Kauno žydų istorijos pėdsakais 

Ši ekskursija skirta tiems,kas nori susipažinti ir sužinoti apie žydiškają Kauno miesto istoriją ir pakeliauti jos pėdsakai.Kovne kaip jis buvo vadinamas jidiš istorija yra labai įdomi ir verta Jūsų dėmesio.Tai ne vien pastatai-kurie jei prabiltų papasakotų begale įdomybių ,bet ir asmenybių istorijos . Kone 40 000 Kauno miesto gyventojų iki Holokausto pradžios sudarė žydų bendruomenė,dešimtys sinagogų, jaukios gatvelės ir aktyvų  prekybinį ir kultūrinį miesto gyvenimą primenantys pastatai.

Kviečiu leistis kartu į jautrų, linksmą ir labai spalvingą Kauno istorijos puslapį, kurį perskaityti aš Jums padėsiu šios programos metu.

Maršrutas

Visa diena

Išvykstame iš Vilniaus 10 ryto ir pakeliui sustojame buvusiame žydiškajame štetle Žiežmariuose (Zhizhmer) kuriame stovi rekonstruota viena iš nedaugelio išlikusių medinių sinagogų, susipažįstame su sinagogos istorija, štetlo gyvenimu, jo ypatybėmis. Sužinosite kuo išskirtiniai buvo štetlai, kokią reikšmę miestelio gyvenimui turėjo sinagoga ir jos lokacija, kaip atpažinti žydų gyvenamuosius namus. Klausysimės istorijos  p.Liudviko Kamuntavičiaus kurio tėvai yra Pasaulio Tautų teisuoliai išgelbėje žydų šeimą per Holokaustą.

Atvykstame į Kauną:

 • Buvusioji  Žaliakalnio sinagoga ir žydų kultūros elito Žaliakalnio rajonas
 • Lankomės Kauno sinagogoje OHEL YAKOV –ši sinagoga senesnė už Vilniaus Choralinę sinagogą ir yra viena seniausių Rytų Europoje.Susitikimas su  p.Mauša Bairaku(Kauno religinės žydų bendruomenės vadovu).
 • Apsilankymas Kiemo Galerijoje 
 • Laisvės alėja ir žydiškoji jos istorija 
 • Buvusi prieglauda 
 • Lietūkio žudynių vieta
 • Garsiausio Kauno daktaro E.Elkes namas
 • Ch.Sugihara  namas –muziejus 
 • Radvilėnų senosios žydų kapinės
 • Nobelio premijos laureatės L.Golberg  ir buvusios Schwabbe gimnazijos pastatas 
 • Buvusi  L.Zamenhof sinagoga
 • A.Mapu paminklas ir žydų partizanų kovojusių už Lietuvos nepriklausomybę pastatas
 • Pirmieji žydų namai prie Kauno pilies
 • Vilijampolė (Slabodka) ir jos spindesys ir skurdas
 • IX forto memorialas –čia nužudyta per 50 000 žydų iš Kauno ir Europos

 

Vykstame namo į Vilnių. Programos trukmė - visa diena. Pietūs Kaune – laisvas pasirinkimas.

Mokamų objektų ir muziejų nėra numatyta programoje - Sinagogoje auka už apsilankymą pagal Jūsų galimybes.

1-4 250
5-19 400

Atsiliepimai

R.L.

Kultūrinis ir istorinis Lietuvos žydų paveldas

Rasa Levickaitė

Gidas Marius Galadauskas savo pasakojimais užkerėjo mus ir keturios valandos praskriejo kaip akimirka Sušalę į ragą nepasidavėm – gidas Marius Galadauskas savo pasakojimais užkerėjo mus ir keturios valandos praskriejo kaip akimirka. O mirtis ir džiaugsmas visada šalia… Teminė žydiškojo Vilniaus istorijos ir kultūros kelionė per laiką yra būtinybė kiekvienam vilniečiui ir miesto svečiui. Rekomenduoju.

M.B.

Milda Beniušienė

Man labai patiko ekskursija ir visas turinys. Atrodo, gyveni Vilniuje, vaikštai Senamiesčio gatvėmis, kuriose tiek visko būta, ir atrandi tas vietas iš naujo, pradedi žiūrėt visai kitomis akimis į tuos objektus, pastatus, kurie mena istoriją. Tai labai intelektuali ekskursija, matyti, kad gidas tikrai išmano, domisi tuo, ką pasakoja ir myli savo darbą. Linkiu didelės sėkmės. Mielai sudalyvaučiau ir kitose ekskursijose.

A.R.

Andrius Rudzkis

Kadangi mūsų įmonė didžiąją produkcijos dalį eksportuoja, sulaukiame daug užsienio svečių, užsakovų vizitų. Jau daug metų kaip naudojamės Mariaus paslaugomis. Visada puktualus, viską suplanuoja iki menkiausių detalių. Komfortiškas transportas, puiki nuotaika ir atmosfera turų metu, profesionalus ir gylus istorijos, architektūros išmanymas ir perteikimas. Klientai grįžta su puikiais įspūdžiais ir dėkingumu. Išskirčiau Marių kaip savo srities profesionalą, randantį artimą kontaktą su bet kuriuo klientu. Drįsčiau teigti, kad tai geriausias gidas Lietuvoje.

D.F.

Dovilė Filmanavičiutė

Labai kviečiu jus visus eiti su Marium, kol jis dar su mumis eina Vaikščiot išėjau su gidu Marium Galadausku. Jis išrinktas geriausiu judaistikos gidu, dirba su visu regionu, su garsiausiais ir turtingiausiais žydais, bet kadangi šiemet su įvažiuojamuoju turizmu liūdna, eiti į miestą su Marium turim prabangą ir mes. Jo žinios ir jų gylis bei plotis yra tiek wow, kad aš turbūt sapnuosiu dar ne vieną dieną. Marius veda Vilniumi vis įterpdamas literatūros, kino, savo pribloškiančių pažinčių detalių. Žino tiek daug, kad ko paklausi – tą gausi. Daug vakar dalykų smaugė – žydiškas Vilnius labai turtingas, bet dar labiau skaudantis, kad mes visi apsimetam, jog čia nieko nebuvo, nieks čia negyveno. Aš tiek dalykų į užrašinę prisižymėjau, kad man medžiagos gūglinimui iki metų galo užteks. Ir labai kviečiu jus visus eiti su Marium, kol jis dar su mumis eina.

A.K.

Kultūrinis ir istorinis Lietuvos žydų paveldas

Audra Kondrotė

Jei sienos prabiltu…Tačiau kai prabyla Marius Galadauskas, tai net ir sienos suklūsta, kiek daug jis gali papasakoti apie žydiška Vilniaus pusę. Turbūt kitaip ir negali būti, nes vakar pusketvirtos valandos vaikščiojau po žydišką Vilnių, o kad mažai nepasirodytų, dar apie ortodoksus panaršiau iki vidurnakčio.

Jums taip pat gali patikti

Apžvalginė ekskursija po Vilniaus Senamiestį

Jeigu Jūs turite svečių, kurie yra pirmą kartą Vilniuje arba Jūsų įmonės svečiai norėtų apžvalginės ekskursijos po Vilniaus Senamiestį tuomet kviečiu užsisakyti šią ekskursiją.

Panemunės pilys ir miesteliai - mažoji Lietuva

Šį pavasarį – rudenį kviečiu Jus į isimintiną kelionę kupiną autentiškų miestelių ir vaizdingų kraštovaizdžių.

Pateikite užklausą!

+370 612 32230