Žydiškasis Vilnius

Šimtmečius Vilnius, arba Vilna, buvo vadinamas Šiaurės Jeruzale, miestu, kuriame iki Antrojo pasaulinio karo gyveno didelė žydų bendruomenė, turėjusi beveik 70 000 gyventojų. Vilniaus gatvėse šurmuliavo prekybininkai, kepyklos, mažos ir didelės įmonės.

Vilniaus žydų istorija varijuoja nuo labai linksmų ir laimingų istorijų iki liūdnos ir tragiškos Holokausto istorijos.

Kviečiu Jus atrasti žydiškojo Vilniaus istoriją, o mes keliausime po Vilnių nuo žydų bendruomenės pradžios iki tragiškų Holokausto įvykių, sekdami litvakų kultūros pėdsakais.

Tai emocinga ir labai nuoširdi kelionė, kurios metu atrasite žymių litvakų ir žydų bendruomenės narių pėdsakus, ekskursijos metu pamatysite vietoves, ženklus, pėdsakus, lankytinas vietas ir išgirsite daug istorijų, asmeninių ir apie žydų tautybės žmones, kurie išgarsėjo visame pasaulyje, bet galbūt čia yra mažiau žinomi.

Pasirinktinai galime sustoti pietų pertraukai tradicinėje beigelių kavinukėje, kur galėsite pasimėgauti bandelėmis, šakuša ir pajusti bendruomenės atmosferą (išskyrus šabą).

Ši ekskursija idealiai tinka  tiek pirmą kartą atvykusiems ir turintiems žinių apie žydų paveldą ir kultūrą.

Galimi du programos variantai – trumpoji ir ilgoji (pusdienis arba visa diena).

Maršrutas

3 valandos

 • Pradedame nuo Katedros aikštės
 • Paskui centrine senamiesčio gatve - Pilies g.
 • Prezidento rūmai
 • Universiteto ansamblis ir reikšmė žydų istorijoje
 • Mažasis getas - Didžiosios sinagogos vieta ir Vilniaus Gaono paminklas
 • Vokiečių gatvė ir Didysis getas
 • "Malinos" slėptuvė ir paminklas geto aukoms
 • Žydų teatras
 • Geto sukilimo vieta
 • Buvusi saldumynų parduotuvė
 • Vilniaus choralinė sinagoga (negarantuojamas  apsilankymas viduje ).

1-4 100

Maršrutas

8 valandos

 • Tęsinys į Pylimo gatvę
 • Zaivelių sinagoga
 • buvusi Vilniaus "judrioji gatvė", kurioje rezidavo pagrindiniai laikraščiai ir politinės organizacijos.
 • Garsioji Basanavičiaus (Pohulianka) gatvė
 • Dabartinės žydų bendruomenės būstinė
 • Pirmosios žydų kapinės Vilniuje -Šnipiškės, buvusios Užupio žydų kapinės,veikiančios žydų kapinės Sudervės g.
 • Kultūrinis trikampis ( Josifas Brodskis, Junge Vilna , Hermanas Perelšteinas )
 • Paminklas  Tautų teisuoliams
 • Vilniaus gatvė - Jascha Heifetz
 • Centrinė gatvė Gedimino pr. Ir vieta, kurią beveik kiekvienas Vilniaus žydas žinojo kaip geriausią verslo ir kultūrinio gyvenimo vietą.

1-4 200

Atsiliepimai

R.L.

Kultūrinis ir istorinis Lietuvos žydų paveldas

Rasa Levickaitė

Gidas Marius Galadauskas savo pasakojimais užkerėjo mus ir keturios valandos praskriejo kaip akimirka Sušalę į ragą nepasidavėm – gidas Marius Galadauskas savo pasakojimais užkerėjo mus ir keturios valandos praskriejo kaip akimirka. O mirtis ir džiaugsmas visada šalia… Teminė žydiškojo Vilniaus istorijos ir kultūros kelionė per laiką yra būtinybė kiekvienam vilniečiui ir miesto svečiui. Rekomenduoju.

M.B.

Milda Beniušienė

Man labai patiko ekskursija ir visas turinys. Atrodo, gyveni Vilniuje, vaikštai Senamiesčio gatvėmis, kuriose tiek visko būta, ir atrandi tas vietas iš naujo, pradedi žiūrėt visai kitomis akimis į tuos objektus, pastatus, kurie mena istoriją. Tai labai intelektuali ekskursija, matyti, kad gidas tikrai išmano, domisi tuo, ką pasakoja ir myli savo darbą. Linkiu didelės sėkmės. Mielai sudalyvaučiau ir kitose ekskursijose.

A.R.

Andrius Rudzkis

Kadangi mūsų įmonė didžiąją produkcijos dalį eksportuoja, sulaukiame daug užsienio svečių, užsakovų vizitų. Jau daug metų kaip naudojamės Mariaus paslaugomis. Visada puktualus, viską suplanuoja iki menkiausių detalių. Komfortiškas transportas, puiki nuotaika ir atmosfera turų metu, profesionalus ir gylus istorijos, architektūros išmanymas ir perteikimas. Klientai grįžta su puikiais įspūdžiais ir dėkingumu. Išskirčiau Marių kaip savo srities profesionalą, randantį artimą kontaktą su bet kuriuo klientu. Drįsčiau teigti, kad tai geriausias gidas Lietuvoje.

D.F.

Dovilė Filmanavičiutė

Labai kviečiu jus visus eiti su Marium, kol jis dar su mumis eina Vaikščiot išėjau su gidu Marium Galadausku. Jis išrinktas geriausiu judaistikos gidu, dirba su visu regionu, su garsiausiais ir turtingiausiais žydais, bet kadangi šiemet su įvažiuojamuoju turizmu liūdna, eiti į miestą su Marium turim prabangą ir mes. Jo žinios ir jų gylis bei plotis yra tiek wow, kad aš turbūt sapnuosiu dar ne vieną dieną. Marius veda Vilniumi vis įterpdamas literatūros, kino, savo pribloškiančių pažinčių detalių. Žino tiek daug, kad ko paklausi – tą gausi. Daug vakar dalykų smaugė – žydiškas Vilnius labai turtingas, bet dar labiau skaudantis, kad mes visi apsimetam, jog čia nieko nebuvo, nieks čia negyveno. Aš tiek dalykų į užrašinę prisižymėjau, kad man medžiagos gūglinimui iki metų galo užteks. Ir labai kviečiu jus visus eiti su Marium, kol jis dar su mumis eina.

A.K.

Kultūrinis ir istorinis Lietuvos žydų paveldas

Audra Kondrotė

Jei sienos prabiltu…Tačiau kai prabyla Marius Galadauskas, tai net ir sienos suklūsta, kiek daug jis gali papasakoti apie žydiška Vilniaus pusę. Turbūt kitaip ir negali būti, nes vakar pusketvirtos valandos vaikščiojau po žydišką Vilnių, o kad mažai nepasirodytų, dar apie ortodoksus panaršiau iki vidurnakčio.

Jums taip pat gali patikti

Apžvalginė ekskursija po Vilniaus Senamiestį

Jeigu Jūs turite svečių, kurie yra pirmą kartą Vilniuje arba Jūsų įmonės svečiai norėtų apžvalginės ekskursijos po Vilniaus Senamiestį tuomet kviečiu užsisakyti šią ekskursiją.

Panemunės pilys ir miesteliai - mažoji Lietuva

Šį pavasarį – rudenį kviečiu Jus į isimintiną kelionę kupiną autentiškų miestelių ir vaizdingų kraštovaizdžių.

Pateikite užklausą!

+370 612 32230